Вітаю Вас Гість!
Четвер, 21.02.2019, 04:42
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 214

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Пошук

Календар

«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Архів записів

Друзі сайту

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Картинки по запросу безпека життєдіяльності

ПАМ’ЯТКА

«Як підготуватися до надзвичайної ситуації»

Як слід поводитись в теперішніх умовах

Будьте уважні і ще раз – уважні!

Звертайте увагу на підозрілих осіб з нетиповою поведінкою (людина, яка тягне великий вантаж, часто озирається, виявляє інтерес до режиму роботи закладу освіти тощо).

Як підготуватися до надзвичайної ситуації

Укомплектуйте і тримайте вдома заздалегідь зібраний «тривожний чемоданчик» (краще – рюкзак).

Вміст «тривожного рюкзака»:

В разі евакуації вам також стане в нагоді туристичний намет.

В кишеню (особливо це стосується дітей) покладіть записку з іменем дитини, номером телефону та іншими важливими координатами. Ви можете зробити це зараз же.

Пам’ятка з особистими даними

Прізвище

 

Ім’я

 

По батькові

 

Домашня адреса

 

Домашній телефон

 

Група крові

 

Телефон рідних

 

 

Перевірте та відновіть радіоточку у вашому помешканні! В разі відключення електроенергії, це буде один з небагатьох засобів зв’язку для оголошення важливих повідомлень.

Про кожен вид загрози ми повідомляємо всіма можливими способами – радіо, телебачення, гучномовці тощо. Нехай ваші засоби комунікації завжди будуть в належному стані.

 

Як поводитись в різних надзвичайних ситуаціях

Припинення газопостачання:

 1. негайно виключіть газові прилади;
 2. перекрийте газовий кран.

Це потрібно для того, щоб під час вашої відсутності при включенні газопостачання не стався вибух.

Знеструмлення електромереж:

 1. знеструміть всі електроприлади (витягніть вилки з розеток), щоб при раптовому включенні електрики не виникла пожежа;
 2. в разі серйозної аварії, ліквідація якої триває не один день, бажано виїхати за межі міста.

 

Бомбардування чи артилерійський обстріл

Про цю ситуацію повідомляє сигнал сирени з перервами в кожні 3 хвилини («Повітряна небезпека»).

Якщо сигнал застав вас удома, необхідно:

 1. вимкнути газ, всі електроприлади, відключити джерела газо- та електропостачання;
 2. одягнути дітей, взяти «тривожний» рюкзак, попередити сусідів, якщо вони не почули сигналу;
 3. вийти з дому як найшвидше знайти природнє укриття.

Якщо обстріл застав вас в автомобілі чи громадському транспорті:

 1. негайно залиште транспорт;
 2. відбіжіть від дороги в напрямі від будівель і споруд, заляжте на землю;
 3. не панікуйте, озирніться і очима пошукайте надійніше укриття;
 4. перебіжіть в укриття короткими швидкими кроками відразу після наступного вибуху.

 

Найкращі для укриття місця:

У найгіршому випадку просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками. Переважна більшість снарядів чи бомб розриваються у верхньому шарі грунту або асфальту, тому осколки у момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50см над поверхнею. Отже загальне правило: ваше укриття має бути хоч мінімально поглибленим і, в той же час, повинно знаходитися чим далі від споруд.

Ідеальний захист дає траншея або канава (подібна до окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому просторі.

 

Важливо: при бомбардуванні чи артобстрілі тримайте рот привідкритим – це убереже вас від контузії при близькому вибуху.

 

Не підходять для укриття:

Не піднімайте із землі ніяких незнайомих предметів! Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути і пізніше – від щонайменшого руху або дотику. Особливо проінструктуйте на цю тему дітей!

 

Терористичний акт

При загрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, далі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів.

У разі поранення рухайтесь якомога менше. Будьте уважні, використайте будь-яку можливість для порятунку. Якщо стався вибух – не допустіть пожежі і паніки, надайте першу медичну допомогу потерпілим.

При захопленні автобуса:

При стрільбі на вулиці:

При перестрілці у будинку:

При загрозі вибуху:

 

Характерні ознаки, які вказують на можливу наявність

вибухових пристроїв у підозрілому предметі

1. Підозрілі обставини появи предметів – сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час.

2. Підозрілі обставини появи щойно поштукатурених або свіжопофарбованих місць на стінах, свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;

3. Наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;

4. Наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо);

5. Звук роботи годинникового механізму з підозрілого предмета;

6. Наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;

7. Наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;

8. Наявність диму, який виходить із предмета;

9. Наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або липкою стрічкою.

Якщо виявлений предмет, на Вашу думку, не повинен перебувати в цьому місці і видався Вам підозрілим, не залишайте його без уваги.

Завжди контролюйте ситуацію навколо себе, особливо коли перебуваєте на об'єктах транспорту, культурно-дозвільних, спортивних і торгових центрах.

У разі виявлення Вами залишених без нагляду речей у громадському транспорті, опитайте людей, які перебувають поруч. Встановіть, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, негайно повідомте про знахідку водієві (машиністові) та працівнику міліції. Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмету.

Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у банках з-під пива, стільникових телефонах тощо). На вулиці не бийте ногами предмети, що лежать на землі.

 

 

Якщо Ви виявили невідомий предмет, схожий на вибухівку

Якщо Ви виявили невідомий предмет, який викликає Вашу підозру, в установі, негайно повідомте про знахідку адміністрації та охороні.

При виявленні невідомого підозрілого предмету у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів. Можливо, він належить комусь із них. Якщо власника не встановлено – негайно повідомте про знахідку у підрозділ МВС України за телефоном 102.

У всіх зазначених випадках:

– не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;

– зафіксуйте час виявлення предмету;

– намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;

– обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи підрозділу МВС України (ви є важливим свідком).

Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями – це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань.

Якщо раптом почалася активізація сил безпеки й правоохоронних органів, не проявляйте цікавості, ідіть у інший бік, але не бігцем, щоб Вас не прийняли за супротивника.

У разі вибуху або стрілянини негайно падайте на землю, краще під прикриття (бордюр, торговельний намет, машину тощо). Для більшої безпеки накрийте голову руками.

Випадково довідавшись про теракт, що готується, негайно повідомте про це в правоохоронні органи.

 

Це повинен знати і вміти кожний

Однією із функцій держави є захист населення, територій, навколишнього природного середовища від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та особливий період.

З отриманням сигналу «Увага всім!», який подається сиренами, гудками, люди мають негайно увімкнути радіоточку, радіоприймач, телевізор і прослухати інформаційне повідомлення. Радіоточки, радіоприймачі, телевізори потрібно тримати постійно включеними для отримання нових повідомлень та сигналів оповіщення цивільного захисту. Прослухавши повідомлення, необхідно діяти без паніки і метушні відповідно до отриманих вказівок.

З метою забезпечення особистої безпеки необхідно підготувати найпростіші засоби індивідуального захисту органів дихання (протипилові маски, ватно-марлеві пов’язки) та засоби захисту шкіри (дощові плащі, пальто, накидки).

Також важливо перевірити укомплектованість аптечки «Перша медична допомога» для надання домедичної допомоги постраждалим.

В умовах особливого періоду та при загрозі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного та воєнного характеру діти повинні перебувати під постійним наглядом дорослих, які зобов’язані проявляти турботу про них і забезпечити їх засобами індивідуального захисту.

Батьки повинні для кожної дитини підготувати ватно-марлеву пов’язку (марля із прошарком вати 2 х 20 х 30 см), підібрати і підготувати дитячий одяг і взуття для захисту шкіри від зараження небезпечними хімічними речовинами та радіоактивним пилом у випадку аварій на хімічно небезпечних об’єктах та атомних електростанціях.

З метою підвищення протипожежної безпеки житлового будинку (квартири) необхідно в умовах особливого періоду та в мирний час:

- звільнити від горючих матеріалів територію навколо будинку;

- з метою забезпечення безперешкодної евакуації людей із коридорів, сходів прибрати громіздкі речі, перевірити чи без перешкод відкриваються двері;

- дерев’яні конструкції будинку обробити вогнезахисним розчином, розчин наносити в декілька шарів;

- в умовах особливого періоду в житлових будинках, квартирах та інших приміщеннях передбачити тимчасові запаси продуктів харчування та води;

- дотримуватися правил пожежної безпеки, забезпечити будівлі, які вам належать, первинними засобами пожежогасіння, в тому числі, і вогнегасниками та навчати дітей обережному поводженню з вогнем.

Дисципліна і організованість, чітке дотримання рекомендацій управління (відділу) з питань надзвичайних ситуацій буде сприяти збереженню Вашого здоров’я і життя, а також зменшенню матеріальних втрат.